Filtr oleju

Dany filtr chroni nasz silnik przed zanieczyszczeniami z oleju silnikowego, które mogą spowodować uszkodzenie tego elementu. Z tego powodu powinniśmy wymieniać ten filtr zgodnie z zaleceniem producenta. Jest on bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, co przyczynia się często do braku możliwości wyczyszczenia go. 

Twoi mechanicy z Serwis Box Piaseczno pomogą Tobie sprawdzić i dobrać właściwy model filtra do jednostki napędowej Twojego pojazdu. 


Pamiętaj! 
Wymiana filtru oleju silnikowego powinna być wykonana przy wymianie oleju – raz w roku lub po przejechaniu ok 10 000 tys. km 
(w zależności od zaleceń producenta auta)

Filtr paliwa

Służy do oczyszczania paliwa. Spełnia on swoją rolę w szczególności jeżeli tankujemy samochód z niesprawdzonego źródła dystrybucji. Silniki są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia z paliwa, którym są napędzane. Z tego powodu należy wymieniać filtr regularnie, zazwyczaj podczas przeglądu eksploatacyjnego.

Jeżeli chcemy zadbać o nasz silnik oraz o filtr paliwa, to należy tankować pojazd w sprawdzonych stacjach benzynowych, które są regularnie kontrolowane pod kątem jakości paliwa. Wtedy taki filtr może wytrzymać znacznie dłużej.

Filtr kabinowy

Zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia wewnątrz auta, które są wytwarzane między innymi poprzez spalanie paliw własnego samochodu, czy pozostałych pojazdów na drodze. Chroni drogi oddechowe przed takimi związkami lotnymi jak: związki siarki, azotu czy ozon.  Najskuteczniejszy w oczyszczaniu powietrza samochodu jest filtr kabinowy z węglem aktywnym, który według producentów zatrzymuje prawie 100% substancji gazowych.

Zalecamy wymianę filtra kabinowego raz do roku lub gdy podczas przeglądu będzie widać duży poziom zabrudzenia lub gdy pojawią się takie objawy w kabinie samochodu tj: nieprzyjemny zapach z wywiewu,  parujące szyby czy mniejsza wydajność tłoczonego powietrza przez dmuchawę.

Filtr powietrza

Chroni silnik przed dostaniem się zanieczyszczeń do jego wnętrza z powietrza. Nie dopuszcza aby kurz, pyłki, piasek, owady czy inne elementy nie dostały się do jego wnętrza poprzez układ dolotowy. W innym wypadku może nastąpić poważne uszkodzenie w jednostce napędowej, dlatego nie wykonuj sam wymiany tego filtra
Podczas demontażu, brud bardzo łatwo może dostać się do silnika. Z tego powodu wymiana filtra powietrza powinna być dokonana w profesjonalnym serwisie samochodowym, gdzie mechanicy mają wiedzę i doświadczenie w jaki sposób dokonać takiej wymiany.