Wulkanizacja

Koła są podstawą samochodu, o które trzeba dbać w szczególności. W serwis box Piaseczno wykonamy Wymiany opon, całych kół, a także je wyważymy. W razie potrzeby możemy je przechować dla Ciebie

Zakres usług z wulkanizacji

Każda opona jest przystosowana do innych warunków atmosferycznych. Zapewnia to lepszą przyczepność na drodze i bezpieczeństwo. Nie zapomnij zmienić kół w odpowiednim czasie. W innym przypadku możesz narazić ogumienie na starcie bieżnika. 

Prowadzimy sezonową wymianę kół

  • Wymiana całych kół
  • Wymiana samych opon
  • Wyważanie kół
  • Przechowalnia opon

Zalecamy wymienić koła z letnich na zimowe gdy temperatura powietrza spada poniżej 10 C

Czy wyważenie kół jest konieczne?

Nie jest konieczne, za to jest mocno wskazane ze względu na bezpieczeństwo, komfort jazdy. Wyważenie koła może ochronić kierowcę przed dodatkowymi kosztami takimi jak wymiana piasty kół, felgi i opony. W takim przypadku nie wolno wymienić jednego elementu, a konieczna jest wymiana na wszystkich osiach. 

Dlaczego tak się dzieje? Niestety koło poprzez eksploatacje w niekorzystnych warunkach jak błoto (nie utwardzona droga), najechanie na dużą dziurę czy duży krawężnik może utracić swoje właściwości, a zwłaszcza równomierny rozkład masy felgi na opone. W takiej sytuacji koło nie toczy się stabilnie, równomiernie, a skacze (mikrodrgania), co powoduje uszkodzenia elementów koła poprzez występowanie tarć i ścieranie. 

Wyważenie kół polega na tym, aby wszelkie nierówności zniwelować poprzez dodanie ciężarka, co doprowadza do równomiernego rozkładu masy felgi na oponę, a ta z kolei zostaje rozłożona wokół środka obrotu na osi pojazdu, co wpływa na nasze bezpieczeństwo oraz komfort. 

Objawy niewyważonych kół:

  • mikro drgania kierownicy dużych prędkościach
  • zarzucanie tylnej osi w czasie skrętów
  • zużywanie bieżnika kół w sposób nie równomierny
  • głośniejsza praca opon w czasie szybkiej jazdy

Cennik Wul​kanizacja

Orientacyjny cennik z wybranymi usługami*

Wymiana opon z wyważeniem - felgi aluminiowe i stalowe:
a) 16" 80 zł
b) 17" 100 zł
c) 18" 150 zł
Wymiana opon w pojazdach terenowych i SUV  od 100 zł
Koła z czujnikami  + 20 zł
Wyważenie kół  od 60 zł
Wymiana całych kół (bez wyważenia) od 50 zł
Przechowalnia opon (sezon) od 80 zł

*Podane ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT). 
Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów KC, lecz mają charakter informacyjny. Zalecamy do konsultacji telefonicznej w sprawie aktualnych cen, promocji i usuług.