Tachograf

Jest urządzeniem pomiarowym obowiązkowym dla pojazdów powyżej 3,5 ton, który służy do kontrolowania czasu pracy kierowcy

Do czego służy tachograf?

Tachograf jest obowiązkowym urządzeniem w samochodach powyżej 3,5 ton i przystosowanych do transportu powyżej dziewięciu osób, który służy do gromadzenia danych o pracy kierowcy tj. rejestruje ono czas pracy kierowcy pojazdu, przebytą trasę czy prędkość z jaką poruszało się auto. Wszystko po to aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. 

To urządzenie ogranicza wypadki spowodowane przez przemęczonego pracownika w trasie, czy przez jazdę z nadmierną prędkością (często zakładane są ograniczniki prędkości). Na obecną chwilę na rynku można napotkać tachografy analogowe oraz takie, które są następcami analogowych i promują nową technologie: tachografy cyfrowe i najnowsze tachografy smart.

Tachograf Analogowy

Sprawdź

Tachograf Cyfrowy

Sprawdź

Tachograf 
SMART

Sprawdź

Obowiązki kierowcy i firm transportowych

Firma transportowa musi pobierać dane z tachografu cyfrowego:

  • koniecznie przy przekazaniu samochodu innej firmie lub osobie w wyniku sprzedaży lub wypożyczenia ruchomości
  • nie mniej niż raz na trzy miesiące
  • w ciągu siedmiu dni dla celów administracyjnych
  • w przypadku gdy tachograf nie jest w pełni sprawny, 

Kierowca musi pobierać dane z tachografu cyfrowego:

  • w przypadku utraty ważności karty kierowcy
  • obowiązkowo przed zmianą obecnego miejsca pracy
  • nie mniej niż raz na dwadzieścia osiem dni
  • w ciągu siedmiu dni dla celów administracyjnych

Każdy kierowca pojazdu z tachografem cyfrowym powinien wystąpić do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych o kartę kierowcy - bez niej nie może prowadzić takiego pojazdu. Za to właściciel firmy transportowej jest zobligowany do posiadania karty przedsiębiorstwa, która ma ważność 5 lat.

Zakres usług z tachografów w Serwis Box

Serwis Box prowadzi sprzedaż, naprawę, montaż i legalizację wszystkich typów tachografów, a także oferuje usługę z zakresu pobierania, archiwizowania danych z kart kierowców i pamięci masowej tachografu cyfrowego w tym także tachografu inteligetnego (tachograf smart).

Takie czynności mogą być wykonywane jedynie w autoryzowanych punktach z uprawnieniami przyznawanymi przez Główny Urzęd Miar, a Serwis Box je posiada na dwóch obiektach, dzięki czemu kierowcy mogą skorzystać z punktu pomiarowego w Piasecznie lub Tarczynie w zależności od tego, która lokalizacja jest dogodna dla Państwa firmy  

W razie potrzeby dojeżdżamy do klienta

Tachografy Piaseczno:

 517 276 468

Tachografy Tarczyn:

 517 276 468

Cennik tachografów

Ceny zależą od posiadanego tachografu ze względu na wykonywane inne czynności i części, przy różnej użytej technologii w danym urządzeniu.

Poznaj ceny:

 Tachograf analogowy  Tachograf cyfrowy  Tachograf smart (tachograf inteligetny)

Rabat 5-10% i więcej!

Na sprawdzenie tachografu cyfrowego w ilości 5 sztuk i więcej pojazdów. Masz dużą flotę? Nie czekaj i umów się na negocjacje stawki specjalnej dla Twojej firmy

Jednolitą ceną za wykonanie usługi naprawy z każdej kategorii produktu jest stawka:

1 roboczogodziny 
100 zł*

*Cena netto (należy doliczyć podatek VAT - 23%). 
Nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów KC, lecz ma charakter informacyjny. Zalecamy do konsultacji telefonicznej w sprawie aktualnych cen i promocji.