Naprawa układu hamulcowego

hamulce są odpowiedzialne za bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem. zadbaj o ich prawidłowy stan w serwis box piaseczno

Za co odpowiedzialny jest układ hamulcowy?

Sprawny układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych składowych samochodu, który dotyczy właściwego zachowania pojazdu w czasie hamowania. W Dużym uproszczeniu można napisać, że jest on odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo na drodze poprzez właściwą reakcję auta w czasie naciśnięcia pedału hamulca przez kierowcę. W sytuacji gdzie wszystkie układy są sprawne, a zwłaszcza hamulce samochodowe, to następuje wyhamowanie samochodu do oczekiwanej przez nas prędkości lub całkowite jego zatrzymanie bez żadnych komplikacji. Dzięki niemu unikasz zderzenia się z przeszkodą. 

W przypadku niesprawnego układu hamulcowego, może dojść do poważnego wypadku śmiertelnego poprzez uderzenie z dużą prędkością w inny samochód, pieszego lub wypadnięcie z toru jazdy, gdzie można wjechać w elementy otoczenia tj. drzewo, czy słup uliczny. 

Jak rozpoznać problemy z hamulcami?

Jeżeli w czasie hamowania Twój samochód zmienia kierunek jazdy, słychać piski, chrobotanie lub pedał hamulca wydaje się „miękki” i inaczej reaguje w czasie jego naciśnięcia koniecznie odwiedź najbliższą Okręgową lub zwykłą Stacje Kontroli Pojazdów w celu sprawdzenia układu hamulcowego. Wtedy będziesz miał pewność, co się dzieje z samochodem i uzyskasz wskazówki co należy naprawić.

Zakres usług 

Serwis samochodowy w Piasecznie świadczy usługi z naprawy układu hamulcowego w zakresie sprawdzenia i kontroli stanu hamulcowego, wymiany części związanych z hamulcami 
(m.in. klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, szczęki hamulcowe), wymiany płynu hamulcowego i płukania tego układu, jak również czyszczenie klocków, szczęk hamulcowych oraz tarcz hamulcowych przez ich przetaczanie bez demontażu.

Pamiętaj! 
Przy wymianie tarcz lub klocków hamulcowych nie możemy dokonać wymiany jednego elementu. Ze względu na bezpieczeństwo należy koniecznie dokonać wymiany pary co najmniej na jednej osi. W innym przypadku samochód może zachować się niespodziewanie w czasie hamowania, co może przyczynić się do wypadku. 

Przetaczanie tarcz bez demontażu

Dzięki przetaczaniu tarcz hamulcowych można wyprostować lekko skrzywioną tarcze, dzięki czemu możliwe jest odroczenie kosztownej wymiany części. 

Zalecane jest przetaczanie tarcz przy każdej wymianie klocków, dzięki czemu pozbywamy się utworzonego osadu na tarczy, który mógłby spowodować szybsze zużycie nowo zamontowanych klocków

Co zyskujesz?

  • Mniejszą inwazyjność związaną z brakiem demontażu tarczy – przy tradycyjnym przetaczaniu tarcz z demontażem istnieje ryzyko przesunięcia osi obrotu przez niedokładny montaż na uchwycie tokarskim.
  • Czas ze względu na brak demontażu tarczy z łożyskami
  • Dokładnie przetoczoną tarczę bez deformacji osi

Nie każdą tarcze można przetoczyć

W przypadku dużego zużycia (nie posiadają odpowiedniej grubości) oraz gdy na jej powierzchni występują mikrouszkodzenia (pęknięcia).

Cennik naprawy hamulcy

Orientacyjny cennik z wybranymi usługami*

Wymiana klocków hamulcowych (jedna oś) od
100 zł
Wymiana tarcz hamulcowych i klocków (jedna oś) od
150 zł
Wymiana szczęk hamulcowych od
100 zł
Wymiana cylinderka hamulcowego od
80 zł
Wymiana przewodu hamulcowego od
80 zł
Wymiana linki hamulca od
80 zł
Konserwacja układu hamulcowego od
80 zł
Przetaczanie tarcz hamulcowych bez demontażu (sztuka) od
50 zł

+

Cena 
części

*Podane ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT). 
Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów KC, 
lecz mają charakter informacyjny. Zalecamy do konsultacji telefonicznej w sprawie aktualnych cen, promocji i usuług.